banner1

İnegöl Belediyesi kurs kayıtları başlıyor

Bursa İnegöl Belediyesi, kültür sanat kursları ve İNESMEK kurslarının kayıtlarını almaya başlıyor. Online başvurularla alınacak kayıtlar 14 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

YEREL YÖNETİMLER 20.09.2020, 23:52
İnegöl Belediyesi kurs kayıtları başlıyor

Kültür ve sanatın şehri İnegöl’de, İnegöl Belediyesi bu alanda yeni sezona ilişkin hazırlıklarını sürdürüyor. Pandemi nedeniyle belirsizliklerin yaşandığı bir dönem olmasına karşın, belirlenen kurallar çerçevesinde yapılabilecek kurslarla ilgili kayıtlar start alıyor. İnegöl Belediyesi’nin geçmiş yıllarda ilçe halkından büyük ilgi gören kültür sanat kursları ve İNESMEK kursları için kayıtlar başlıyor. 14 Eylül Pazartesi günü başlayacak kayıtlar, 3 Ekim Cumartesi gününe kadar devam edecek.

14 EYLÜL – 3 EKİM ARASI ONLİNE KAYIT

Kurs kayıtlarının başlamasına ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, tüm dünyanın daha önce tecrübe etmediği bir dönemden geçtiğini ifade etti. 1 yıla yakın zamandır koronavirüs salgını nedeniyle insan hayatında ciddi değişiklik olduğunu kaydeden Taban, “Bizler de bu süreçte pek çok organizasyonumuzu ertelemek, revize etmek, şartlara uygun hale getirmek durumunda kaldık. Geçtiğimiz yıl Mart ayında başlayan pandemi süreciyle birlikte kültür sanat kurslarımız ve İNESMEK kurslarımız da yarıda kalmıştı. Bu yıl da henüz kursların yapılıp yapılmayacağına ilişkin genel bir karar olmamasına rağmen, belirli kurallar çerçevesinde kursların gerçekleştirilebilme olasılığını da göz önünde bulundurarak bizler kayıt alma işlemimizi başlatıyoruz. 14 Eylül 2020 Pazartesi günü başlayıp 3 Ekim 2020 tarihinde son bulacak kültür sanat kursları ve İNESMEK kurslarının başvuruları internet üzerinden online olarak yapılabilecek. Kültür Sanat Kurslarına başvuracak vatandaşlarımız www.inegolkultursanat.org adresinden, İNESMEK kurslarına başvuracak vatandaşlarımız da www.inesmek.org adresinden başvurularını yapabilirler” dedi.

KURSLARIN AÇILIP AÇILMAMASI GENEL KARARA BAĞLI

Kursların açılıp açılmaması noktasında sürecin genel bir karara bağlı olduğu ve bu kararın çıkan genelgelere bağlı olduğunu dile getiren Başkan Taban, “Hükümetimiz pandemi sürecini başarılı bir şekilde yönetti. Bu başarılı yönetimin altında alınan tedbirler ve bu tedbirlerin harfiyen uygulanması var. Kurslarla ilgili konu da yine hükümetimizin alacağı karara bağlı. Biz kurslar açılacakmış gibi kayıtlarımızı alıp hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ancak günün şartları ve gelişmelerin neticesinde açılıp açılmayacağını bugünden söylemek doğru olmaz. İstiyoruz ki kursların belirli kurallar çerçevesinde açılma durumu olursa hazırlıklarımızı yapalım ve alınan kayıtlarla birlikte zaman kaybetmeden startı verip eğitimlere başlayalım. Bu yüzden biz normal kayıt takvimimizi işletiyoruz” diye konuştu.

AÇILACAK KÜLTÜR SANAT KURSLARI

Öte yandan, kültür sanat kursları kapsamında açılacak kurslar şöyle sıralandı; bağlama 14 yaş üzeri, çocuk gitar 9-14 yaş, çocuk keman 8-14 yaş, çocuk korosu 7-14 yaş, çocuk piyano 9-14 yaş, çocuk resim atölyesi 7-14 yaş, drama 10-12 yaş, drama 7-9 yaş, gitar 14 yaş üstü, halk dansları 10 yaş ve üzeri, keman 14 yaş üzeri, ney 14 yaş üzeri, tiyatro 13 yaş üzeri, Türk Hak Müziği gençlik korosu, Türk Sanat Müziği korosu, ud 14 yaş üzeri, yan flüt 14 yaş üzeri.

AÇILACAK İNESMEK KURSLARI

İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK) kapsamında açılacak kurslar ise şöyle:

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü), Ofis Programları Kullanımı, İleri Excel Geliştirme ve Uyum Eğitimi, Web Tasarımı, Bilgisayar Destekli Mobilya Tasarımı (3D Max), Bilgisayar Destekli Proje Çizimi (Autocad), Uygulamalı Dijital Pazarlama Reklamcılığı, Görme Engelliler İçin Bilgisayar

MUHASEBE FİNANSMAN

Ön Muhasebe, Bilgisayarlı Destekli Muhasebe

YABANCI DİL EĞİTİMLERİ

İngilizce(A1-A2 -B1 Seviye ), Arapça (A1-A2 Seviye), Rusça (A1-A2 Seviye), Almanca (A1-A2), Osmanlı Türkçesi

KİŞİSEL GELİŞİM

Diksiyon, İş ve Sosyal Hayatta İletişim, Türk İşaret Dili, Topluluk Önünde Konuşma (hitabet) Geliştirme ve Uyum Eğitimi, Okuma Yazma (1. ve 2. Kademe)

BÜRO YÖNETİMİ ve SEKRETERLİK

Temel Sekreterlik Hizmetleri, Danışma Görevlisi, Yönetici Asistanlığı, Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı (F Klavye)

ÇOCUK GELİŞİMİ ve EĞİTİMİ

Çocuk Gelişim ve Bakımında Temel Bilgiler ve Etkinlikler, Çocukla İletişim

GRAFİK ve FOTOĞRAF

Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım, Fotoğraf Çekimi

GÜZELLİK ve SAÇ BAKIM HİZMETLERİ

Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri, Temel Makyaj

DİN EĞİTİMİ

Kur’an-ı Kerim (Elif Ba) Okuma, Kur’an-ı Kerim Tecvidli Okuma

SANAT ve TASARIM

Yağlı Boya Resim, Guaj Boya Resim, Hüsn-i Hat, Naht Sanatı, Ebru, Üç Boyutlu Şekillendirme

SERAMİK CAM TEKNOLOJİSİ

Seramik Şekillendirme,

YİYECEK İÇECEK HAZIRLAMA

Yaş Pasta Yapım ve Sunumu, Ev Yemekleri Hazırlama, Pizza Yapımı

El SANATLARI TEKNOLOJİLERİ

Ahşap Yakma Tekniği, Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama, Dekoratif Ahşap Süsleme, Tel Kırma, Filografi Tekniği, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, İğne Oyası, Ahşap Oyma ve Kakma, Tokat Tahta Baskı Yapma, Dolgu Oyuncak Bebek Yapımı, Pike Dikimi, Kağıt Rölyef Yapma,

GİYİM ve TEKSTİL TEKNOLOJİSİ

Giyim, Kalıp Hazırlama

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı
banner4