Gürsu kadınların penceresinden değerlendirildi

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Belediyede görev yapan kadınlarla birlikte Gürsu’yu inceledi.

YEREL YÖNETİMLER 18.03.2020, 15:34
Gürsu kadınların penceresinden değerlendirildi

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Kadınların gününde belediyede görev yapan kadın personellerimizle birlikte Gürsumuz’u gezdik ve ilçemiz için yaptıklarımıza ilişkin düşüncelerini onların penceresinden dinledik. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz aydınlık nesiller yetiştiren anneler, ülkemizin ekonomisine değer katan üreticiler, ülkemizin geleceğine ışık tutan aydınlar, siyasetçiler, kısaca varlıklarıyla her alanda toplumu ileri götüren mihenk taşlarıdır kadınlarımız. Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere hayatın her alanında varolan kadınlarımız, dinimizce ve toplumsal geleneklerimizce her zaman değerli kılınmıştır.Toplumun en küçük birimi olan aileden başlayarak, hayatımızın her yerinde ve her anında, sevgileri, emekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştirir kadınlarımız. Karlara inat çiçek açan kardelendir kadın. Yaradılışından gelen gücüyle tüm zorluklara direnir ve yine çiçek açar kadın. Kadın demek deneme bonusu emek demektir. Kadınların hayatın tüm alanlarındaki taleplerine yönelik toplumsal duyarlılığın arttırılmasını ve kadınların varlıklarını daha yoğun hissetmelerini sağlayan Kadınlar Günü’nü kutluyorum.Sevginin, şefkatin, hoşgörünün, emeğin, fedakarlığın timsali kadınların huzur şemsiyesi altında şekillenen bir dünya diliyorum” dedi.

Gürsu Belediyesi’nce hayata geçirilen hizmetleri Başkan Işık ve eşi Sümeyye Işıkla birlikte inceleyen kadınlar, Gürsu’nun gelişimi için fikirlerini Adrenalin Park’ta düzenlenen yemekte Başkan Işıkla paylaştılar.

Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu