Medicabil’den online sağlık uygulaması

Koronavirüs sebebiyle sosyal ilişkiler, iş yapış şekilleri değişmeye başladı. Salgın sebebiyle özel hastanelerin pandemi hastanesi ilan edilmesinin ardından, yalnızca aciliyeti olan hastalar hastanelere gidiyor.

SAĞLIK VE GÜZELLİK 30.04.2020, 01:42
Medicabil’den online sağlık uygulaması

Özel Medicabil Hastanesi, hastaneye gidemeyenler için ‘online doktor görüşmesi’ sistemini uygulamaya koydu. Böylece hastalar, hastaneye gidemediği durumlarda bulundukları yerden randevu alarak, Özel Medicabil Hastanesi doktorlarıyla görüntülü bir şekilde görüşerek, muayene, tetkik ve tanı hizmeti alabilecekler.

DOKTORLARLA GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME

Online sağlık uygulamasına akıllı telefonlardaki Medicabil uygulamasından, Medicabil’in internet sitesinden ya da çağrı merkezinden online görüşme talebi oluşturulabilecek. Hastane tarafından belirlenen gün ve saat bilgisi hastalara bildirildikten sonra, görüntülü bir şekilde doktor muayenesi gerçekleştirilecek. Online görüşmenin yanı sıra, alternatif olarak doktorlar hastaların evine gidip de muayene hizmeti sunacaklar.

Görüşme sonucunda kan ve laboratuvar tetkiği gerekli olursa, Özel Medicabil Hastanesi sağlık görevlileri, hastanın bulunduğu yere gidip kan örneği alacaklar. Fiziksel muayene ya da radyoloji tetkiğinin gerekli olduğu durumlarda ise hastalar, hastaneye davet edilecekler.

“HİZMETLERİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Online Doktor uygulaması hakkında değerlendirmelerde bulunan Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, “Dünya olarak olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Sağlık çalışanları olarak koronavirüse karşı en ön safta savaşımızı sürdürüyoruz. Fakat bunun yanında başka rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızı da düşünmeliyiz. Bunun için hastaneye gelemeyecek durumda olan vatandaşlarımıza böyle bir hizmeti sunmayı kararlaştırdık. Bunun yanı sıra Medicabil Evde Bakım Merkezimiz ile de ihtiyacı olan vatandaşlarımıza, sağlık hizmetlerimizi aralıksız olarak, en iyi şekilde sunmaya devam ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu