banner1

Osmangazi’de kapsamlı korona denetimi

Bursa'da Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy ve il protokolünün iştirakiyle yapılan korona virüs denetiminde vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda ikaz edildi.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ 17.09.2020, 18:30

İçişleri Bakanlığı'nın 81 ilde eş zamanlı başlattığı Covid-19 denetimi kapsamında il protokolü, Osmangazi ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Vali Yardımcısı Özsoy’un yanı sıra Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Büyükşehir Başkanvekili Ahmet Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Sağlık Müdürü Dr. Halim Ömer Kaşıkçı ve Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan ile birlikte denetimlere katıldı. Denetimlere Atatürk Caddesi’nden başlayan Bursa protokolü, Tuz Pazarı, Reyhan Pazarı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Cumhuriyet Caddesi’nde vatandaşlara, Temizlik (T), Maske (M) ve Mesafe (M) kuralını hatırlattı.

Ekiplerin sahada her türlü önlemi aldıklarını, Bursalıların da tüm kurallara riayet ettiğini ifade eden Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy, “İçişleri Bakanlığı talimatıyla en geniş çaplı denetimlerden birini gerçekleştiriyoruz. Osmangazi ilçemizde çarşı ve pazar alanlarında vatandaşlarımızın yoğun olduğu bölgeleri ziyaret ettik. Vatandaşımızın maskeli olduğunu, esnafımızın kendi tedbirlerini aldığını gördük. Ama bu yetmez, hep birlikte bunu her yerde uygulamamız gerekiyor. Maske, mesafe ve temizlik konusuna uyanlar, uymayanları mutlaka uyarmalı” diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, pandemi süreci ile ilgili olarak 13 Mart’tan itibaren çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade ederek, “Bu çalışmalara 1 Haziran normalleşme sürecinde dahi ara verilmedi. Şu an bütün dünyada bir yükseliş söz konusu olduğunu görüyoruz. Biz de yeni alınan karar ve tedbirlerle yerine getirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da çoğunun kurallara uyduğunu görüyoruz. İnşallah, sıkı bir şekilde bu kurallara uyduğumuz takdirde bu salgını yeneceğimizi düşünüyorum” dedi.

Yorumlar (0)
23°
parçalı bulutlu
banner4