banner1

İş kadınlarından “Anneler Günü” mesajları

İş hayatında gösterdikleri çalışkanlık ve üretkenlikle herkese örnek olan kadınlar, diğer yandan da çocuklarıyla ilgileniyor, onları hayata hazırlamak gibi önemli sorumluluklarını yerine getiriyorlar.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ 10.05.2020, 17:57 10.05.2020, 18:12
İş kadınlarından “Anneler Günü” mesajları

Anne, kadın, işkadını, eş gibi pek çok kimliği başarıyla yürüten kadınlar, hem iş hayatında hem de özel hayatlarında pek çok insana örnek oluyorlar. Bir fener gibi yolumuzu aydınlatan, düştüğümüzde nasıl kalkmamız gerektiğini bize öğreten, dünyada almadan vermeyi başarabilen tek insan olan sevgi ve hoşgörü abidesi; canımız annelerimiz… Elbette sadece bugün değil, dünya döndükçe, her gün sizin gününüz.

Bu anlamlı günü daha da anlamlı kılmak adına, hepsi birer anne olan değerli iş kadınlarından bu özel güne dair duygu ve düşüncelerini aldık.

99 Eğitim ve Danışmanlık Kurucusu / BALKANTÜRK Akademi Başkanı: ŞEHZAN SEÇEN

Ne oldu bize bilmiyorum. O, bu, şu olduk. Ayrıldık, ayrıştık. Bir araya gelince de küstük, darıldık. Oysa o kadar çok ortak yönümüz, ortak sevgimiz, ortak heyecanımız, ortak umudumuz var ki. Bunların en başında bir anneden doğuşumuz var mesela. Herkesin bir evladı yoktur ama herkes bir evlattır aslında. Bu ortak yönümüz bile bizi GÜÇLÜ BİR BİZ yapmaya yeter de artar bile. O yüzden bu satırları anne olduğum için değil annem olduğu için yazdım. Anneme yazdım, anneleriniz için yazdım.

Rahmetli Can Yücel anneme şiir yazacak kadar şair değilim dedikten sonra ben nasıl olur da seni sözcüklere sığdırabilirim anne? Seni yazmak inan ki çok zor. Sen farklıydın. Zaten bize de her zaman farklı masallar anlatırdın. Anlattığın masalların konusu da, başrolü de hep değişirdi. Masallarındaki çocukların adı bazen Ayşecik olurdu bazen de Mehmetcik. Ama masalın sonu hiç değişmez masal kahramanı çocuk illa ki mutlu olurdu. Sen bize mutluluğu, masallarınla öğrettin anne. Hayatın boyunca senin kavga ettiğini bırak tartıştığını bile görmedim. Böylece bize asaletin sadece isimde değil hayattaki duruşta olduğunu öğrettin mesela. Yemek masasındaki muşambanın veya salondaki halının altına sakladığın paraların zor zamanda nasıl kıymet bulduğunu, ayrıca saklamak ve gizlemek arasındaki o ipince çizgiyi de öğrettin.

Ama en çok da kayıtsız şartsız sevmeyi öğrettin. Bir de gittin gideli özlemeyi ama özlemeye rağmen yine de yaşamayı, yaşarken de hep gülebilmeyi. Meğer sen bize hayatı öğretmişsin annem… Biliyor musunuz? Ben benim annemi yazdım, siz okurken kendi annenizi okudunuz. Çünkü bütün anneler aynıdır ve hepsi harikadır. O halde tüm harika Annelerin Günü kutlu olsun.

BUİKAD Başkanı: OYA EROĞLU

Karşılıksız sevginin, emek vermenin ve koşulsuz korumanın gerçek anlamını bizlere öğreten tüm annelerin, anneler gününü kutluyorum. İçinden geçtiğimiz bu zor süreçte; çalışan annelere uzaktan çalışma fırsatı sunulması, haklarının korunması ve eşit ücret politikasının uygulanmasını bekliyorum. Umuyorum ki; ülke olarak bu salgını hem sağlık hem istihdam açısından en az kayıpla atlatır ve bu dönemde anne çalışanlarımızın haklarını korumayı başarırız.

BUİKAD Genel Sekreteri Yüksek Mimar: ZUHAL ASLI SAKA

Ülkemizin kalkınması ve güçlenmesi için çağdaş Türk kadınının İş hayatının ayrılmaz bir parçası olarak saflarda yerini alması gerekmektedir. Üretimin kaldığı yerden devam etmesi ve yaşanan sıkıntıların üstesinden gelinmesi için kadın istihdamının korunması önemlidir. Dünya emek verdiği her alanda savaşmaya hazır, güçlü ve cesur kadınlar ile güzelleşmektedir. Bir anne bir ülkenin kaderini belirleyebilir ve ya bir adımı ile dünyayı değiştirebilir. Bugün şükrettiğimiz ne varsa, annelerin emek vererek büyüttüğü evlatlarının eseridir. Koşulsuz sevgi ve fedakarlıkla bizleri büyüten tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlarım.

Çocuk ve Genç Psikiyatristi: UZM. DR. EMİNE DEMİRBAŞ ÇAKIR

Annelik, geri dönüşümsüz bir yolculuk, değişim, dönüşüm, başkalaşım. Bu yolculukta zaman zaman keyifsiz zaman zaman da keyifli anlar yaşarsınız. Çokça yorulur, çokça coşkulu duygular yaşar, bazen de bıkar sıkılırsınız. En nihayetinde çokça öğrenir, bir canlıyı koşulsuz sevebilmenin, onun tarafından sevilmenin hazzını yaşarsınız. Tüm annelerin, doğurmadığı halde bir canlıya annelik etme cesareti gösteren herkesin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum.

EPSA Yalıtım Ambalaj Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı: NURCAN ÖZDEMİR

Hoşgörü, sevgi ve şefkat annelerin kalplerinde en yoğun hissettiği duygular. Bu güzel olduğu kadar bizlere annelik gücümüzü veren duygularla evlatlarımızı yetiştirirken, şu an annesi hayatta olmayan herkes biliyor ki aslında annesi hayatta olanlar için her gün anneler günü...

Annelerimiz çok değerli, hayattayken onların kıymetini bilelim. Ben üç yıl önce annemi kaybettim. Anneler gününde, bayramlarda, özlemi dinmediğinde kabri başında olmak çok zor... Onun hakkını hiçbir zaman ödeyemem. Allah mekânını cennet etsin. Annemin benim ve kardeşlerimin yaşantımıza kattığı değeri, ben de iki evladıma vermeye çalışıyorum.

Bizi biz yapan gelenek ve değerlerimizi yaşatmak, bizi çok zor şartlarda büyüten anneme benim evlatlık borcum...

Bu anlamlı günün, annelik bilincinin gelişmesine ve annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza katkıda bulunmasını diliyorum. Üzerimizde ödenemez hakları bulunan annelerimizin, anne duygusuyla etrafındaki herkesi kucaklayan, sarıp sarmalayan tüm kadınlarımızın “Anneler Günü” kutlu olsun...

Essen Organik Firma Kurucusu: SABRİYE ŞEN

Onların emeklerini, anneliklerini kutlamaya ömürler yetmez, hayatlarını adadıkları yolda ellerindeki filizi yetiştirip büyütme idealinden bir gün olsun vazgeçmeyen cennetin insanları, annelerimiz. Baharın güzelliğini annelerden aldığı bu günde bizlere şefkati, sıcaklığı, merhameti öğreten en büyük ve en güzel çabaları bizler için gösteren emekçi annelerimizin anneler gününü en derinden duygularımla kutlar her günün onların günü olmasını dilerim.

İçmimarlar Odası Bursa Şube Başkanı / Arslanlar Grubu YK Üyesi: NUR GÜL ARSLAN

Sayısal olarak bu benim hayatımdaki otuzdördüncü Anneler Günüm. Annesiz geçirdiğim ondokuzuncu, anne olaraksa sekizinci. Dilerim ki tüm çocuklar anneleriyle sağlık, sıhhat, keyif, neşe içerisinde büyürler ve tüm anneler de çocuklarıyla sağlıklı, mutlu, huzurlu hayat geçirirler. Tüm annelerin ve evlatlarının anneler günü kutlu; hayatta olmayan annelerin de ruhları şad, mekânları cennet olsun.

MİM Çevre İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık Mühendislik Firma Sahibi / Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı: MİHRİMAH KOCABIYIK

Sevgi merhamet ve fedakârlık gibi nice hasletlerin sembolü olan annelerimiz, şefkat dolu yürekleriyle sağlıklı ve huzurlu bir toplum yaşantısının oluşturulmasında önemli rol oynar. Annelik, sadece bir çocuğu dünyaya getirmekten ibaret değildir. Anne, insanın duygularını düşüncelerini karakterini şekillendiren en önemli rol modeldir. Anne, koruyan, kollayan, kol kanat geren, evladının geleceği için kendini arka plana iten kişidir. Bizler annelerimizden öğrendiğimiz sabrı ve fedakârlığı kendimize ilke edindiğimiz ve annelerimize layık olduğumuz müddetçe iyi bir insan, iyi bir toplum oluruz.

Emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, insanlığın umudunu yeşerten, yüreğinde anneliğin inceliğini taşıyan tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyor, benim anneciğim gibi Ahirete irtihal etmiş annelerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

ŞENÇAYIR Sigorta ve Aracılık Hizmetleri Firma Sahibi / Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği Başkan Yardımcısı: ŞEYDA ŞENÇAYIR

Bu anneler günü her zamankinden biraz farklı. Onlar için hediye alamıyoruz, çiçekleri koklayıp buketlerimizi seçemiyoruz ve en önemlisi de birçoğumuz onlardan uzaktayken, kocaman sarılamıyoruz. Ama tüm bunlar bize kendimizi özel hissettiren annelerimizi, sevgili anne adaylarımızı sevgi dolu bir güne uyandırmaya engel değil. Hayatımızı sevgiyle aydınlatan annelerimizin “Anneler Günü” kutlu olsun

Thierry Diniz Otomotiv Genel Müdürü: İPEK YALÇIN

Bizler güçlü anne olmayı, karakterli ve vicdanlı çocuklar yetiştirmeyi sevgili Atamızın annesi Zübeyde Hanım’dan öğrendik ve uygulamaya çalışıyoruz. Karşılıksız sevginin tek kaynağı olan annelerimiz için; başta annem olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlarım.

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı
banner4