banner1

Başkan Dündar, gönülleri fethetti

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, babasını kaybeden ve salgın sebebiyle dışarı çıkma yasağı bulunan Hamza’nın mezarlık ziyareti isteğini geri çevirmedi.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ 09.05.2020, 18:38 09.05.2020, 18:45

Babasının mezarına gitmek isteyen Hamza için özel izin ve organizasyon hazırlayan Dündar, Koca ailesinin gönlünü fethetti.

Osmangazi Belediyesi’nin her yıl Ramazan Ayı’nın 15’inde Dünya Yetimler Günü

münasebetiyle düzenlediği geleneksel yetim iftarı, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle yapılamadı. Bunun üzerine Osmangazi Belediyesi tarafından yetim çocukların ailelerine sıcak iftar yemekleri evlerine kadar götürüldü.

Ziyaret sırasında Hamza Koca isimli çocuk, babasının mezarını ziyaret etmek istediğini, ancak sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı gidemediğini iletti. Başkan Dündar, kendisine yardımcı olmasını isteyen Hamza’nın bu özel isteğini kırmadı. Dündar, gerekli organizasyonun yapılmasının talimatını verdi. Hamza, annesi Ayşe Koca ile babasını mezarında ziyaret etti. Hamza, “Dün Mustafa Başkan evimize geldi, bir isteğimiz var mı diye sordu. Ben de babamın mezarını görmek istediğimi söyledim. O da bu arzumu gerçekleştirdi. Şimdi babamın mezarındayız. Dua ettik. Mustafa Başkanımız’a ayrıca yine teşekkür ederiz.” Diye konuştu. Anne Ayşe Koca ise “Mustafa Başkan’ın sayesinde geldik. Çocuklarımla çok mutluyuz. Dileğimizi yerine getirdi. Bugün anneler günü, Mustafa Başkan, bana en güzel anneler günü hediyesini verdi. Kendisinden Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı
banner4