banner1

Pandemi döneminde kaynak yönetimi

KAGİDER, koronavirüs salgını nedeni ile uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı ve insanların evlerine kapandığı bu dönemde online olarak gerçekleştirdiği ‘Dijital Sohbetler’ buluşmalarında iş dünyasının güncel sorunlarını ele almaya devam ediyor.

GÜNDEM 02.04.2020, 01:50 06.04.2020, 21:02
Pandemi döneminde kaynak yönetimi

31 Mart Salı günü 11.00 - 13.00 saatleri arasında sosyal medya canlı yayınında gerçekleştirilen ikinci Panelde “Pandemi Döneminde Kaynaklarımı Nasıl Yönetirim” konusu üzerinde duruldu.

KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) koronavirüs salgını nedeni ile uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı ve insanların işlerini evlerine kapandığı bu dönemde online olarak gerçekleştirdiği ‘Dijital Sohbetler’ buluşmalarında iş dünyasının güncel sorunlarını konuşmaya devam ediyor.

31 Mart Salı günü 11.00 – 13.00 saatleri arasında gerçekleştirilen yeni Zoom canlı yayın panelinin konusu “Pandemi Döneminde Kaynaklarımı Nasıl Yönetirim” oldu.

Yoğun ilgi gören panelin moderatörlüğünü KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Kuleli gerçekleştirdi. Online panelin konukları ise KAGİDER Ekonomi Danışmanı Özlem Derici; IFC KOBİ Danışmanı, kıdemli bankacı ve yönetim danışmanı Esra Kıvrak ile Esin Avukatlık Ortaklığı İş Hukuku Departmanı Yöneticisi Av. Sertaç Kökenek oldu. Panelde finansal kaynakların, insan kaynağının ve bankalarla çalışmaların nasıl yönetileceğine dair önemli değerlendirmeler yaptı.

KAGİDER Ekonomi Danışmanı Özlem Derici pandemi sürecine ilişkin ekonomi okumaları üzerine kurduğu konuşmasında, “Salgının yayılım hızı sabitlenebilirse haziran ayında toparlanmaya başlayabiliriz. O yüzden şu sürede işletmelerin evde kalın çağrısına mümkün olduğunca kulak vermeleri önemli. Bu hafta piyasalardan özellikle istihdam odaklı veri akışı olacak. Bu veriler önümüzdeki dönemi ve içinden geçtiğimiz dönemdeki daralmamızı analiz etmemize yarayacak” dedi.

IFC KOBİ Danışmanı, kıdemli bankacı ve yönetim danışmanı Esra Kıvrak ise konuşmasında girişimcilerle bu kritik süreçte iş yönetimine ilişkin tavsiyelerini paylaştı. Kıvrak konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu süreçte müşteriler, tedarikçiler ve en önemlisi çalışanlarla etkin bir iletişim sürdürmek önemli. Bunun için hızla dijitalleşmek, video görüşmelere yoğun olarak devam etmek önem arz ediyor. Evden sürdürdüğümüz çalışmaların verimliliğini ölçümleyeceğimiz sistemleri de geliştireceğiz. Ayrıca bu dönemde likide akışının sağlanması için bankalarla yakın temasta olunması ve kriz sürecinin yarattığı fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Esin Avukatlık Ortaklığı İş Hukuku Departmanı Yöneticisi Av. Sertaç Kökenek ise pandemi sürecinde insan kaynağının istihdamı koruyarak yöneltilebilmesine ilişkin tavsiyelerde bulundu.

Panelin kaydına KAGİDER Youtube kanalından erişilebilir: https://www.youtube.com/watch?v=PUIVgi5VlCY

“KAGİDER Dijital Sohbetler” her salı 11.00 – 13.00 saatleri arasında yeni konuşmacılar ve konularla devam edecek.

Yorumlar (0)
19°
açık
banner4