banner1

Minteks 7/24 destek için dokudu

Minteks tasarladığı özel mesajlı ürünleriyle, kadına yönelik şiddete karşı dayanışma için Mor Salkım Şiddet Hattı’na destek veriyor.

GÜNDEM 08.03.2020, 01:21 08.03.2020, 01:22
Minteks 7/24 destek için dokudu

Çeyrek asırdır ev tekstiline yenilikleri ve ilkleri kazandıran Minteks, kadın istihdamına verdiği önem ve sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekiyor. Minteks, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü haftasında özel tasarlanmış ürünleriyle Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği’nin hizmet verdiği 7/24 Şiddet Hattı’na destek olarak, özel tasarlanmış ürünleriyle herkesi kadına yönelik şiddete karşı dayanışmaya davet etti.

Minteks İş Geliştirme Koordinatörü Irmak İrman Gazioğlu yaptığı açıklama da,  ‘Benim Bedenim Benim Kararım’ sloganlı kadın bornozu , ‘Emeğin Cinsiyeti Yok’ , ‘Aynı Değil Eşitiz’ ve ‘Yeni bir hayat mümkün. Yalnız Değilsin!’ sloganlı havlulardan elde edilen gelirin Mor Salkım Şiddet Hattı’na bağışlanacağı belirtti. Gazioğlu, “Türkiye’nin her yerinden 7/24 aranan şiddet hattı ile son 7 yılda 7 bin 215 kadın ve 3 bin 847 çocuk desteklenmiştir. Emeğin gücüne inan bir firma olarak tasarladığımız özel mesajlı ürünlerle herkesin toplumsal cinsiyet eşitliği adına farkındalık sağlamasına ve de bağışladığımız geliriyle bir kadının güçlenme adımlarında ses olmasına destek olmayı amaçladık. Ürünlerimize hem mağazalarımızdan hem de mintekshome.com’dan ulaşılabilir,” dedi.

Yorumlar (0)
35°
orta şiddetli yağmur
banner4