banner1

OSMEK Kursiyerlerinden Organik Oyuncaklar

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) bünyesinde eğitim gören kadınlar, ördükleri el emeği göz nuru amigurumilerden masal kahramanları ortaya çıkarıyor.

EĞİTİM 05.11.2021, 12:01
OSMEK Kursiyerlerinden Organik Oyuncaklar

Osmangazi Belediyesi’nin Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ücretsiz olarak düzenlediği Osmangazi Belediyesi Meslek Edinme Kursları, meslek sahibi olmayan vatandaşları çalışma hayatına kazandırıyor. Şimdiye kadar 84 farklı branşta hizmet veren OSMEK bünyesinde açılan amigurumi kursu, özellikle ev hanımları tarafından yoğun ilgi görüyor. Hüdavendigar Sosyal Gelişim Merkezi ile Seyyid Usül Kültür Merkezi’nde toplam 320 saatlik modülle çalışan kursiyerler, sihirli halka ve sık iğne örgü tekniğiyle birbirinden farklı organik oyuncaklar üretiyor.

Son dönemde trend olan ve çocuklar tarafından çok sevilen amiguruminin OSMEK kursiyerlerinin elinde hayat bulduğunu söyleyen kurs eğitmeni Büşra Üner, “Kendine özgü malzemelerden örgü çalışması olan Amigurumi tekniği ile kursiyerlerimiz, herkesi etkisi altına alan sevimli ve eğlenceli masal kahramanları ortaya çıkarıyor. Burada yüzde yüz doğal oyuncaklar üretiliyor. Bu oyuncaklar, özellikle annelerin bebekleri için ilk tercihleri oluyor. Kadınlarımız, kursumuz sayesinde hem sosyalleşiyor hem de yaptıkları oyuncakları satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor. Bizler, meslek sahibi ve özgüvenli bireyler yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Vaktini değerli geçirmek isteyen ev hanımlarımızı kurslarımıza davet ediyorum” dedi. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor.

Yorumlar (0)
12°
açık
banner4