banner6

Türk Prysmian Kablo’ya anlamlı ödül

Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen "Türkiye Kadın Direktörler Konferansı" kapsamında "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" ödülüne layık görüldü.

ÇALIŞMA HAYATI 24.11.2020, 01:02
Türk Prysmian Kablo’ya anlamlı ödül

Kablo sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group'un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, kurumsal kültürünün ve sürdürülebilirlik yaklaşımının temel unsurları olan çeşitlilik ve kapsayıcılık konularında fark yarattı ve Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun bu yıl 8’incisini düzenlediği 'Türkiye Kadın Direktörler Konferansı' kapsamında 'Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu' ödülünün sahibi oldu.

ÇEŞİTLİLİK VE KAPSAYICILIK YOLUYLA GÜÇLENME VE BÜYÜME ZAMANI

Ödülle ilgili bir açıklama yapan Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, “Kablo sektörünün öncüsü ve sektörünün borsaya tek açık firması Türk Prysmian Kablo olarak, bizim için bu ödülün anlamı çok farklı ve büyük. Bu ödülün arkasında, kablo sektöründe dünya lideri olan Prysmian Group ve Yönetim Kurulu'nun yüzde 50'sinin, beyaz yakalı çalışanlarının yüzde 35'inin ve üst düzey yöneticilerinin yüzde 25'inin kadın olduğu ve 'evrenin diğer yarısı' ile birlikte, işine bağlı ve tutkulu, her zaman ileriye bakan, kendine yeni hedefler belirleyen, inovasyonu ve uzun vadeli sürdürülebilir büyümeyi birleştiren Türk Prysmian Kablo'nun kurumsal kimliği yatıyor. Misyonumuz “Türkiye’yi Yarınlara Piabet Bağlıyoruz” doğrultusunda, insan sermayesinin büyümesine dayalı pozitif iş modelleriyle değer yaratarak, kişiye özgü becerilerin yaratılmasına ve geliştirilmesine katkıda bulunuyoruz.” dedi.

KABLO SEKTÖRÜNDE KADINLAR YÖNETİMDE

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda çeşitliliğe dayalı istihdama ve kapsayıcı bir ortam yaratmaya büyük önem veriyor. 50 ülkede faaliyet gösteren grubun toplam işgücünün yüzde 30’unu kadınlar oluşturuyor. Grubun 1964’ten bu yana Mudanya’da faaliyetlerine devam eden Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo da grup içinde kadın yönetici ve çalışanlarının yüksek oranı ile öne çıkıyor. 2019 Eylül ayından bu yana yönetimi İtalyan CEO Cinzia Farisè’ye emanet olan Türk Prysmian Kablo,1986 yılından bu yana, Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görüyor.

Yorumlar (0)
14°
açık
banner7